Fikirlerini Açıkça İfade Ettiği İçin Susturulmaya Çalışılıyor

Avukat Eren Keskin adalet arayışından hiç vazgeçmedi. 2014 yılında 12 yaşında bir çocuğun güvenlik güçleri tarafından öldürülmesine dair düşüncelerini ifade ettiği için "Türk devletini aşağılamak" suçundan mahkum edildi. O zamandan bu yana, bir zamanlar editörlüğünü yaptığı gazetede çıkan yazıları nedeniyle defalarca tutuklanma riski ile karşı karşıya kaldı. Keskin, adalet talep ettiği için cezaevine gönderilebilir.

Eren Keskin’in tutuklanmaması için bize katılın.

Avukat Eren Keskin yıllardır Türkiye’de devlete karşı lafını sakınmayan bir muhalif. 11 yıl önce yaptığı bir konuşma yetkililerin tepkisini çekmişti. Eren, o konuşmada, devleti 12 yaşındaki Uğur Kaymaz’ı katletmekle suçluyordu.

Eren Keskin’e göre Kaymaz’ın 2004 yılında güvenlik güçleri tarafından öldürülmesi Türkiye tarihindeki kara lekelerden biri ve yetkililer bu tür olayların hesabını vermeli.

Eren Keskin, bu nedenle ve daha önce editörlüğünü yaptığı bir Kürt gazetesinde çıkan yazılardan dolayı, defalarca Türk devletini ve Cumhurbaşkanı’nı aşağılamakla suçlandı.

Eren Keskin, Türkiye’de Kürtlerin yaşadığı ihlallere karşı çıktığı için 100’den fazla kez mahkeme karşısına çıktı. 1995 yılında yazdığı bir makalede sadece ‘Kürdistan’ kelimesini kullandığı için altı ay hapis cezası aldı. Ona açılan davaların sayısı dikkate alındığında bu ancak büyük bir baskı olarak tabir edilebilir.

Eren Keskin’in tek suçu adaletsizliğe karşı çıkmak oldu. Onun için süre artık daralıyor. Hakkında daha fazla dava açılması her an uzun bir süreliğine tutuklanmasına neden olabilir.

Eren Keskin, adalet talebini dile getirdiği için tutuklanmamalı!

Dilekçemizi imzalayarak ya da Adalet Bakanı'na mektup göndererek ifade özgürlüğünü kısıtlayan yasaların kaldırılmasını ve Eren Keskin'in tutuklanmamasını talep edin.

Mektuplarınızı aşağıdaki adrese gönderebilirsiniz:

Adalet Bakanı Bekir Bozdağ
Adalet Bakanlığı
06659 Ankara
Faks: +90 312 417 71 13 / +90 312 419 33 70
E-posta: ozelkalem@adalet.gov.tr
Twitter: @bybekirbozdag

Dayanışma Mesajları Gönderin

Eren Keskin'e mektup yazarak ya da kart psotal göndererek onunla dayanışma gösterebilirsiniz. Kart ve mektuplarınızı Uluslararası Af Örgütü Türkiye Şubesi'ne ulaştırabilirsiniz: amnesty.org.tr

2884 İMZA SONA ERDİ
Eylemi Paylaş:
111 2