Bedenleri İçin Hedef Alınıyorlar

Annie Alfred Malavi'deki diğer çocuklar gibi, fakat bazıları onun bedeninin sihirli güçlere sahip olduğunu düşünüyor. Annie, cilt hücrelerinin yeterli renk üretememesi durumu olan albinizmli bir kız çocuğu. Malavi'deki diğer albinizmli kişiler gibi o da her an bedeni için avlanıp öldürülebilir çünkü bazıları bu sayede zengin olacağına inanıyor. Annie gibi olan binlerce albinizmli kişi tehlikede altında.

Annie ve diğer albinizmli kişilerin öldürülme tehdidinden korunması için bize katılın.

Annie Malavi'deki diğer çocuklardan hiçbir farkı yok. Arkadaşları ve ailesi onu seviyor. Annie henüz 10 yaşında ve büyüdüğünde hemşire olmak istiyor fakat bu tutkusunu gerçekleştiremeyebilir. Çünkü Annie'nin bedeninin sihirli güçleri olduğuna inananlar onun insan olmadığını düşünüyor. Onu "hayalet" veya "para" diye çağırıyorlar ve saçını, hatta kemiklerini çalmak istiyorlar.

Annie, genetik olarak cilt hücrelerinin cildi güneşten korumak için yeterli renk ya da melanin üretememesi durumu olan albinizmli bir çocuk. Malavi'de yaklaşık 7 bin ile 10 bin albinizmli kişi var ve hepsi vücut parçalarının kendilerini zengin yapacağını düşünen kişiler tarafından avlanma ve öldürülme tehlikesi altında bulunuyor.

Malavi'de Kasım 2014'ten bu yana albinizmli kişilere yönelik saldırılarda artış yaşandı. Sadece 2015 yılında 45 cinayet ya da cinayet girişimi ve kaçırma bildirimi yaşandı.

Annie gibi kişilerin gidebilecekleri güvenli hiçbir yer yok. Sadece suçlular değil, aile üyeleri de onu kaçırabilir. Birçok kişi albinizmli kişilerin yakalanıp satılacak birer altın olduğunu düşünüyor. Malavi'de Annie ve diğer albinizmli kişilerin kanunun tam korumasına ihtiyaçları var.

Dilekçemizi imzalayarak ya da Malavi Başkanı'na mektup yazarak albinizmli kişileri korumasını ve onlara yönelik her türlü suçun cezasız kalmayacağını sağlamasını talep edin.

Mektuplarınızı aşağıdaki adrese gönderebilirsiniz:

Malavi Cumhuriyeti Başkanı

Profesör Arthur Peter Mutharika         

Office of the President and Cabinet

Private Bag 301, Capital City, Lilongwe 3, Malavi

Faks: +265 1 773 954/ 789 273

Twitter: @APMutharika

Dayanışma Mesajları Gönderin

Malavi'deki albinizmli kişilerle dayanışma göstermek için onlara destek mesajları yazabilir ve onlar için Devlet Başkanı Mutharika'ya dilekçe yazdığınızı belirtebilirsiniz.

Mesajlarınızı aşağıdaki adrese gönderebilirsiniz: 

Association of People with Albinism

c/o FEDOMA   

Private Bag 797, Limbe, Blantyre, Malavi

E-posta: albinismassociationmw@gmail.com

 

479 İMZA SONA ERDİ
Eylemi Paylaş:
111 2